ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER ONURUNA YEMEK VERİLDİ.

​15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Valiliğimizce şehit aileleri gazi ve gazi aileleri onuruna yemek programı düzenlendi.
 
Kafkas Üniversitesi Konuk Evi’n de düzenlenen programa; Valimiz Sayın Rahmi Doğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, 26.Dönem Kars Milletvekili Dr. Y. Selahattin Beyribey, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, KAÜ Rektörü Prof. Dr Sami Özcan, Vali Yardımcıları Mehmet Halis Aydın, Serdar Demirhan, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, STK temsilcileri, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti, protokol konuşmaları ile devam etti.  
 
Programda AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç’ın ardından konuşan Valimiz Sayın Rahmi Doğan, binlerce yıldır var olduğu bu coğrafyada nice ihanetler gören aziz milletimiz ilk kez böylesine hain bir darbe girişimi ile karşılaştığını belirterek, yapılan bu darbe girişiminin tarihteki en acı ve hain ihanet olduğunu söyledi.
 
Konuşmasında, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin öncesinde yaşanılan süreç hakkında açıklamalara yapan Sayın Valimiz, Türkiye Cumhuriyetinin içerden ve dışardan yapılacak saldırılarla yıkılmayacağını ve aziz milletimizin bu topraklarda kıyamete kadar var olacağını söyledi.
 
Sayın Valimiz konuşmasında, 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişiminin; aziz milletimizin, kendi iradesine ve demokrasiye sahip çıkan asil duruşu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayeti, bedenini tankların önüne atarak milli iradeye sahip çıkan 250 aziz şehidimizin, 2196 kahraman gazimiz ve fedakâr milletimizin kararlı duruşu sayesinde önlendiğini belirterek, 15 Temmuz şehitleri ile birlikte bu yurdu bize vatan olarak bırakan tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diledi.
 
Sayın Valimizin ardından konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan’da, 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşanılan olaylara değinerek, ihanet girişiminin ardından şer odaklarına karşı verilen mücadele ve 15 Temmuz ihanet girişimini, unutmamak ve unutturmak adına yapılan çalışmalara vurgu yaptı.
 
Program, konuşmaların ardından İl Müftüsü Mehmet Genç’in aziz şehitlerimizin için dua etmesiyle sona erdi.