Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Yemeği Verildi.

        Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programına; 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Mülkiye Başmüfettişi Ahmet Faruk Güneş, İl Jandarma Komutan Vekili Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Vali Yardımcıları Serdar Demirhan ve Uğur Köroğlu, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Muhsin Ağcay, İl Müdürümüz  Aydın Acay ile şehit yakınları ve gazi aileleri katıldı.

          İftar programında konuşan Sayın Valimiz, Ramazan Ayı dolaysıyla düzenlenen iftar programında aziz şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek aynı sofrayı paylaşmanın bahtiyarlığını yaşadığını söyledi.
Şehitlik makamının Allah katında peygamberlikten sonra en üst makam olduğunu belirten Sayın Valimiz konuşmasında “Rabbim kalbimizden hiçbir zaman vatan, millet ve bayrak sevgisini eksik etmesin. İşte böyle bir sevgi uğruna tarihte olduğu gibi bugün de kahramanlık destanı yazan yiğitlerimiz var. Şehitlerimizin kanlarını temsil eden ay yıldızlı bayrağımızı en yükseğe çıkarmak boynumuzun borcudur. Bu bayrağın hilali, bağımsızlığımızın sembolüdür.  Yıldızı, kalbimizden damlayan şehitlerimizin sembolüdür. Bizler, bugün burada iftar yapabiliyorsak, ülkemizin her tarafında insanlar huzur içerisinde yaşayabiliyorsa, güvenlik güçlerimizin sayesinde, şehitlerimizin mübarek kanları sayesinde, gazilerimizin fedakârlığı sayesindedir. Onun için şehitlerimizin hatırasını sonsuza kadar yaşatmak, hepimizin vatandaşlık borcu olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti devletinin en önemli görevidir. Bunun bilincinde olmak da her Türk vatandaşının görevidir. Canları uğruna bu vatanı bizlere emanet eden, devletimizin ve milletimizin bekası uğrunda büyük fedakârlıklar gösteren aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Sizler aziz şehitlerimizin, devletimize ve bizlere emanetisiniz. Sizlere karşı sorumluluklarımızın farkındayız ve ne yapsak sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Bizler, her zaman sizlerin derdine derman olmaya, sıkıntılarınıza çözüm üretmeye, hüzün ve sevinçlerinizi paylaşmaya hazırız. Valilik olarak sizlerle ilgili her meseleyi ve sizlerin taleplerini kendi meselemiz bilip, yakından takip etmeye çalışıyoruz. Tüm kurum, kuruluşlarımız ve imkânlarımızla yanınızda  olduğumuzu bilmenizi istiyorum.

Bu mübarek ramazan gecesinde ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle anıyorum. Ramazan bayramınızı şimdiden tebrik ediyor, mutlu, huzurlu, sağlıklı günler diliyor, saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.       
İftar programı Sayın Valimizin konuşmasının ardından aziz şehitlerimiz için yapılan duanın ardından sona erdi.